O mne

Ahojte!

Vitajte na mojej stránke, na ktorej by som vám veľmi rád prezentoval svoje fotografie.
Volám sa Lukáš Bjaloň a bývam v Pruskom v dedinke na strednom Považí s výhľadom na Vršatské bradlá.
Odmalička ma bavilo kresliť. Kreslil som si domčeky, krajinky a v podstate všetko okolo, čo ma oslovilo a svojím spôsobom fascinovalo. Fotky som si rád pozeral, ale fotenie som bral ako záležitosť dospelých.    K fotografovaniu som sa dostal až s rozvojom digitálnej fototechniky, najprv cez kompakt (kedy som fotil všetko a všade) a neskôr k zrkadlovke. Na nej ma dostalo fotenie do formátu "Raw". Jeho možnosti v postprocese sú veľkou výhodou. A tak sa stala zrkadlovka povinnou výbavou pri turistike a výletoch po prírode i v meste. Fotenie sa stalo súčasťou môjho života,veľmi ma baví a mám ešte väčšiu radosť, keď o svoje fotky sa môžem podeliť aj s vami všetkými.
Stále sa zdokonaľujem a rozvíjam technický, kompozičný a umelecký charakter fotky. Z fotožánrov je mojou srdcovkou krajinná fotografia, pri ktorej si môžem počkať a zachytiť ten jedinečný okamih vzájomnej súhry prírody, počasia, svetla a danej emôcie. Pomaličky a postupne objavujem tajomstvo a krásu svadobnej, portrétnej a dokumentárnej fotografie.
Ak by ste mali na mňa otázky, neváhajte ma kontaktovať telefonicky alebo mailom.                       Prajem vám krásny deň.
S Pozdravom Luky.